18 дек. 2009 г., 14:58

Почини си от мен

1.7K 1 2
1 мин за четене
Зная, че много те огорчих с моята обич изчанчена. Някак стои като уравнение с три неизвестни под радикала и със сгрешен отговор от печатаря.
Сложно е, а така обичам простичките неща, първичните. Не зная защо, всичко държа да усложнявам... Не че държа, просто така се получава. Сега ще си ида, почини си от мен. Няколко дни, докато падне снегът и навън се оголят раните. Ще сваля картините си от стените ти – белите, малко личи – извинявай! Така е с бялото – всяка следа от надежда личи и е трудно да не я забелязваш, но ти ще се справиш. После ще сгъна прилежно трите жилетки, които изплетох, докато с теб си греехме вèчерите – станаха твърде големи за мен, но ме мъчи носталгия, затуй ще ги взема. Ще събера и листата от есен, които разхвърлях по пода, двете кутии със спомени от недогорелите наши свещи, четири ярки пера от избягали птици, пет непресукани облака, изумрудена ливада и няколко ореха за под възглавница - да заспя и сънувам какво ще се случи тук, когато мене ме няма. 
Днес си отивам, почини си от мен хубаво. Втори път няма да мога да си отида, защото повече няма да идвам. Затова тази вечер празнувай. Втори път няма да има.

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Ели Лозанова Все права защищены

Комментарии

Комментарии

Выбор редактора

Греховете на Фатима 🇧🇬

Boyan

Фатима легна да умира във вторник по обяд. В къщата нямаше никой, цялото село сякаш беше опустяло в ...

Щипка сол 🇧🇬

written-springs

Свикваме. Свикваме с Любовта и нейните нюанси. Примиряваме се. Да имаме, да губим. Навеждаме глава. ...

Трите прошки 🇧🇬

esenna

– Рак, за жалост. Изтръпнах. Мама се сви като мокро врабче. – Но спокойно, Госпожо, този вид рак веч...

С нами Бог 🇧🇬

Ivita_Mirianova

„Връщане назадъ нѣма!” Ген. Георги Вазов Времето замря в кървавите отблясъци на залеза. Светлините н...

Любовта на чаплата (за конкурса) 🇧🇬

perperikon

Гроздоберът бе в разгара си. Пълнехме кошовете с Тинта по терасите, надвиснали над реката, сваляхме ...

50 лева на час 🇧🇬

Heel

Нещастната любов сполетя Марин Колев заради едно изгодно предложение от страна на негов колега от бо...