Снимката (като такава) има доста недостатъци, но архитектурата е много интересна, и исках да я споделя с вас. Кошмар е за снимане, заради извитите форми - направо на моменти ми се искаш да тропна с крак и да изръмжа от фрустрация - няма начин да намеря подходящ ъгъл за снимка - все нещо ще трябва да се реже. Това е пътят, който води към подземен гараж, и точно пред мен се спуска стръмно надолу - трябваше да снимам бързо, докато няма коли. Ако мина отсреща на тротоара, куполите вече не влизат в кадър, и се вижда само входа.Снимала съм плътно опряна до "стената" на другата сграда, но отрязах лявата част, защото извивката и "влизаше" на преден план в кадъра. Долната част също е отрязана, обаче Four Points Sheraton го оставих защото така и така си е там, и дори да го бях срязала, пак част от него щеше да се вижда.
Заради извитата, вълнообразна архитектура, играта на светлина и сенки никак не помага. Предполагам най-добре ще е за снимка в облачен ден. Аз се "случих" там в ярко-слънчев, и облицовката направо блестеше.
Така че, приятели, каквато и критика да имате за фотографията, вероятно ще сте прави.
Целта ми беше друга. И ако сградата като такава ви е впечатлила така, както впечатлява мен всеки път, когато отида там, значи сме посетили заедно едно наистина интересно място.
Оценявам компромиса на редактора.