Apr 2, 2023, 8:40 AM

Когато дойде любовта

522 1 0
3 min reading

 

Всичко започна от един поглед.
Голямото междучасие приличаше на жуженето на кошер от пчели.Децата шумно се смееха,говореха, тичаха, дори се прегръщаха.
Позволяваха си да пушат навън. Директорът, г-н Попов, строг, пълен, отегчен, някак не му се занимаваше да прави чести забележки на събралите се непокорници.Стоеше в кабинета и се опитваше да решава кръстословици.
Всичко започна от един поглед.
В 10 В клас дойде нов ученик.Семейството му се бе преместило в града. 
Вратата на класната стая се отволи.Учителката дипломатично покани момчето.
-Това е Иван. Идва он едно малко градче.Ще бъде част от този клас...
... Мълчание.Странно, е това мълчание, когато липсваше всеки ден, траеше около две минути.Часовникът се изуми.Времето за миг спря.
Гледаха го, разучавайки, а после-часът продължи , беше История.
Иван седна на чина, потърси в раницата тетрадката си и смело погледна наоколо.
Момичетата станаха малко по-шумни. Ежедневието леко се променяше. Сивото, тягостно ежедневие на децата, които не хаеха за образованието.То бе мащеха, товареха ги с куп ненужни уроци, домашни работи, уж за добро.Ала и на тях не им пукаше, поне на повечето.„Лили, с наведени очи, леко погледна към новодошлото момче.
Всичко започна с един поглед.„Очите им се засрещнаха, кафявото се сливаше със зеленото, устните сякаш нашепваха.
Иван я изгледа строго, насмешливо.После сякаш забрави за съществуването и.Уви!Обичта не знае граници, различното увлича, примамва те.
Момчето беше тема на разговори през целия ден. Иван бе строен, малко слаб, но жилав, висок, със зелени, пронизителни очи.
Семейстото му бе сравнително бедно, но гордостта му беше голяма.
Отваряйки шкафчето си, на другия ден, остави няколко учебника, а когато го затваряше, я видя.Идваше отсреща със свои приятелки, те се смееха и разказваха истории.
Лили сякаш на пръв поглед замръзна, красивата и рокля на червени рози, огърлицата от златоу дългите,  кафяви, спуснати коси, се подчиняваха на новодошлия.Лили беше красива, дългите и мигли / не използваше грим/ затрептяха и бузите и станаха алени.
Разминаха се, уж без да се гледат, но момчето сякаш се чувстваше като хипнотизирано.Не помнеше да беше виждал такава прелест в малкия град. Сърцето му туптеше по-силно, ала бързо се съвзеи тръгна към изхода. Трябваше да заведе баба си на лекар.
Виждаха се всеки ден, но не смееха да си проговорят. Червените устни разказваха вместо тях за любовта.
Момчето се опита да бъде приятел на този, до съседния чин. Иван беше умен и буден и онзи реши, че може да му е от полза в часовете и за домашните.Иво се казваше, дебеличък и мързелив.
Ето, че идваше най-накрая почивния ден и Иво го покани на купон.
Иван се опита да отблъсне предложението, до момента, в който разбра, че и Лили ще е там.Съгласи се.
Душата му търсеше покой.Беше спокоен, когато тя бе до него.Нямаше трудности, а раят беше толкова близо. 
Музика, танци, миризма на парфюми, и отново музика....
Иван изпи две чаши с вино, а после седна на дивана. Виждаше я, там, при беседката, ухажвана, смееше се безгрижно и звънко.
Той тръгна настрани, в посока улицата, до телената мрежа,а фенерът отразяваше хубавите му очи.
Усети стъпки, леки, поривисти.
Беше тя.
–Ела при нас!-каза-Ела!
-Да дойда, аз? Но защо?...
Тя се засмя, смехът и бе ромон от река.
- За да се забавляваме заедно!
-Но аз не се забалявам с "други"!
-Така ли? Тогава..., ще остана при теб. Може ли?„
- Ами, ...разбира се,окей, остани...става...

Всичко започна от един поглед.

Целувката приласка нощта
Двама са повече от един.
Това е.

Want to read more?

Join our community to get full access to all works and features.

© Ана Янкова All rights reserved.

Comments

Comments

Editor's choice

50 лева на час 🇧🇬

Heel

Нещастната любов сполетя Марин Колев заради едно изгодно предложение от страна на негов колега от бо...

Не поглеждай назад 🇧🇬

Greg

Когато си млад очакваш в живота ти да се случат всички хубави неща. Няма място за провали. Няма мяст...

Любовен случай 🇧🇬

latinka

Строителният работник със специалност плочкаджия Ангел Ангелов Ангелов, наричан Ангел Чушката се влю...

Щипка сол 🇧🇬

written-springs

Свикваме. Свикваме с Любовта и нейните нюанси. Примиряваме се. Да имаме, да губим. Навеждаме глава. ...

Питаш ме коя съм? 🇧🇬

РосиДимова

Здравей, моя виртуална приятелко! Питаш ме коя съм? Отдавна се опитвам да си отговоря на този въпрос...

Хрумна й на шапката 🇧🇬

ИнаКалина

Аладин потърка вълшебната лампа: “Третото ми желание е да изпълниш още 1000 мои желания.“ Духът ведн...