25 mar 2014, 22:04

Новите кални обувки

2.2K 0 9
1 мин за четене

Новите кални обувки

 

Вървиш през калта. Тъмно е. Краката ти затъват в тинята и при всяка следваща крачка, ти се струва, че ще изгубиш обувките си. Трудно ти е, но продължаваш. Чуваш вятъра, който сякаш се опитва да те спре. Не се отказваш, бориш се…със себе си и с нищото около теб.

За малко спираш, искаш да поседнеш, в калта…Двоумиш се дали да го сториш и осъзнаваш, че трябва да се изцапаш. Да клекнеш ли или направо да седнеш?! Не! Бориш се с умората и с вятърните хора. Искаш да можеш и понякога изпитваш силни съмнения, че няма да успееш.

 

Къде отиваш, човече?! – питаш сам себе си. Струва ли си борбата и огромното количество кал, което полепва по гърба ти при всяка следваща крачка?! Мислиш, че трябва да изпереш дрехите си и да си купиш нови обувки.

Ставаш нов, слагаш усмивка, отиваш на работа. Започваш начисто! Вятърните хора ти говорят за успехи и превземане на върхове. Вярваш им, защото искаш да си един от тях и разбираш, че вече си един от тях.

Вървиш бързо. Някак естествено не забелязваш калта по гърба си. Тичаш! Спъваш се и падаш…

По лицето ти полепва тежката мазна мръсотия. Мирисът ù е особен, но до болка познат.

Със заучен жест размазваш всичко с длан, опитвайки се да изтриеш спомена.

 

Утре си купуваш нови обувки…

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Манипулирам Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

  • Благодаря ви, Сън, Васил
  • Замислящ текст.

    Купуваме си нови обувки, но дали ще ги сложим на нови крака...

    Браво, М!
    Поздрав!
  • Двете машини, които са винаги в нас - спомените и мечтите! Купуваш си нови обувки и продължаваш напред по пътя, който ти е отредил Създателя! Няма по-велико нещо от това! Поздрав!
  • Ех, Анабел! Силни думи, малко се засрамих чак Просто си пиша разни неща, но твоята оценка е много важна за мен и ти благодаря.
  • Благодаря, Александра Не е доволен никак даже лирическия, но пък и не прави никакви усилия да промени нещо, май само си задава въпросите за собствено успокоение. Аз обаче имам вяра и предпочитам старите си чисти обувки

Selección del editor

Амортизация 🇧🇬

exuded

Първо обедняваме духовно. После материално. Така ми се струва. Колкото по-бедни ставаме в себе си, т...

Когато бях овчарче 🇧🇬

exuded

Най-тучни са пасищата вдясно от планината на властта. Трева – колкото щеш, ядеш на воля, а тя никне,...

За живота въобще 🇧🇬

Ready_4_whatever

Левкемия... Усещаш! 220 – зареждам, пази се... Непрекъсната, права скáла... Разпѝлен звук, разкъсващ...

Кога, ако не днес, и кой, ако не ние? 🇧🇬

slavi2002

КОГА, АКО НЕ ДНЕС, И КОЙ, АКО НЕ НИЕ? Както е казал Рик Уорън: Животът е пълен с проблеми и начини з...

Задбалансово 🇧🇬

exuded

Властта у нас битува несрамежливо. Придобила е себе си и вече няма нужда от воля на избора, на избир...

Живот... 🇧🇬

tianna

В дни като този не съм съвсем сигурна за кой ми е по-тъжно... За мъртвия или за живите. Може би за ж...