14 jul 2009, 20:59

Пеперуда в буркан

  Poesía
1.3K 0 8

Пеперуда в буркан

опитва да лети,

но стъклен капан

обгражда всичките и дни.

 

А животът е отвън -

в размаха на крилата

не в стъкления звън,

сграбчил свободата.

 

Пеперуден копнеж -

бурканът да се счупи

и с полъхът свеж

свобода да се излюпи.

 

Бурканът на земята,

парченца от окови,

полъхът на свободата,

след толкова отрови!

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

  • Добро е. И аз се бях опитала да напиша нещо подобно за едни водни кончета, но ти си го направил по-добре от мен. Поздравления!
  • Може би на фона на всички твои творби и тази не се разграничава от нежният мрак, който ги обгръща, за разлика от другите оставили следите си след излиянието ти, аз не мисля, че е порив или жажда за свобода, а може би мечта за спасение,като това на твоята пеперуда. Много ми хареса, колкото и пристрастно да звучи.
  • Всичко е в поривите, смело размахвай криле! Хубава вечер))))))))))
  • Вече ти писах едно дълго послание колко си приличаме по стревмежа към свобода и...обичта към кучетата.Писах ти,че и ти като другите млади имаш влияние от декадентите и още,че поетичният образ ти е чудесен и че хрумването на Петър Станев е интересно,но не знам защо трябваше да го изтрия,за да ти напиша най-важното.АЗ ВЕЧЕ ПУСНАХ ЕДНО МОЕ СТИХОТВОРЕНИЕ ПОСВЕТЕНО НА ЕДНО КУЧЕ И АДРЕСИРАНО ДО ТЕБ.ВИЖ ГО НА Wali /Виолета Томова/
  • Буркана е черепа ни нали? мястото където се крият мислите ни и чакат някой да ги отвори и да ги спаси...

Selección del editor

Маргаритено 🇧🇬

imperfect

Не знам какво си. Може би усещане, че бурята и днес ще се размине. Не те е страх да ми прощаваш греш...

Апостоле! 🇧🇬

voda

Ти гроб си нямаш. Но едно бесило издига чак до небесата ръст. Земята, дето беше те родила, под него ...

Ребро над сърцето 🇧🇬

Katriona

Тази вечер жена му избяга - бе повярвал във калните клюки, псува дълго, с юмрук я налага и ребро над...

Реквием за една буря 🇧🇬

imperfect

Очите му са с цвят на капучино, а устните му имат вкус на сняг. Целунах го веднъж. (Май беше зима). ...

Нека нямаш студени недели! 🇧🇬

Alex.Malkata

Моя тиха и вярна тъга... с дъх на есен и почва дъждовна... Спри на моите устни сега и кажи ми: Защо ...

Мъжко хоро 🇧🇬

argonyk

Прибраха стадата – не нàйдоха пàша. В хамбарите тичат уплашени мишки. Гайдарят допива поредната чаша...