5 июл. 2020 г., 07:44

Ний сме дяволи червени

1.1K 0 1
1 мин за четене

Това се случи в крехката предучилищна възраст. Бях при баба и дядо в малък провинциален град. Приятелят ми – комшийско момче – се похвали с джобното си фенерче. То имаше зелен и червен филтър. Здрачаваше се и не ни отне много време да достигнем до идеята, че ако осветим отдолу лицата си в червено, ще сме досущ като две изчадия на ада и следователно ще можем да всеем смут и страх в сърцето на всеки срещнат. За по-голяма убедителност решихме да заявим в стихове за пъкления си произход.

За първа жертва си харесахме квартиранта на едни съседи. Той живееше в мазата, чийто прозорец беше точно на нивото на улицата. През него се виждаше как той удобно се беше изтегнал на канапето. Коварно се прокраднахме до прозореца, осветихме се в цвета на преизподнята и издекламирахме в един глас: «Ний сме дяволи червени, от една кръв сме родени!»

Квартирантът скокна от канапето и се насочи към прозореца. Ние търтихме презглава да бягаме. Той отвори прозореца и излезе на улицата с твърдото намерение да подгони нечистата сила. Чехлите, обаче, се изхлузиха от краката му и това тури край на преследването. За голямото облекчение на дяволите червени.

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Владимир Костов Все права защищены

Комментарии

Комментарии

Выбор редактора

Любовта на чаплата (за конкурса) 🇧🇬

perperikon

Гроздоберът бе в разгара си. Пълнехме кошовете с Тинта по терасите, надвиснали над реката, сваляхме ...

С нами Бог 🇧🇬

Ivita_Mirianova

„Връщане назадъ нѣма!” Ген. Георги Вазов Времето замря в кървавите отблясъци на залеза. Светлините н...

Питаш ме коя съм? 🇧🇬

РосиДимова

Здравей, моя виртуална приятелко! Питаш ме коя съм? Отдавна се опитвам да си отговоря на този въпрос...

Иисуса 🇧🇬

Plevel

Иисуса Посветено Момичето беше много особено. Появи се в средата на септември ’98-ма, с две дълги ка...

Щастие 🇧🇬

Мильо

Видя ми се тъжен и умислен. Запитах Го: – Какво ти е? Въздъхна тежко и наведе глава: – Тухларят иска...

Куцата 🇧🇬

БогданаКалъчева

Имаше и други недъгави в града, но когато някой кажеше „Куцата“, всички разбираха за кого става въпр...