Jul 11, 2014, 9:15 AM  

Чрез малки грехове към свята Истина

1.1K 2 16


Съмнително е да си безпогрешен.
Със грехове от Грях ще се очистиш.
Защото даже грешник устремен си,
чрез малки грехове към свята Истина.
Безгрешните престават да се движат.
Замръзват в абсолютната си поза.
Не са угодни тез светци на бога,
защото бог обича всичко невъзможно.
Затова изневерявай все по-смело.
Една осъдена любов ще те пречисти.
Дори на клада зарад нея да изгарят,
най-фанатично - даже без амнистия.
Джордано Бруно ще остане символ
на еретика, който отстоява
не вярата си (сляпа) в неподвижното,
а във движението без начало.

Want to read more?

Join our community to get full access to all works and features.

© Младен Мисана All rights reserved.

Comments

Comments

  • За това изневерявай все по- смело
    Една осъдена любов ще те пречисти." Но любов желана, любов изстрадана, любов обсипана с нежности. Любов която смирено се движи по тялото влажно.Да така е с любовта страстна. Браво Младен
  • Благодаря ви от сърце за хубавите думи /и за това, че удостоихте с внимание това стихотворение/ Веселка и Али. Трогнат съм дълбоко!

    От мен здраве, светли мисли и усмихнати лица!

    Искрено ваш: Мисана
  • Неоспоримо - движението е живот! До същата дълбочина на философските
    разсъждения е стигнала и простичката поговорка „Всяко зло за добро.“ При
    теб тя е намерила подслон в една привлекателна поетична форма.
    Поздравления!
  • "Грях ще е ако не сториш грях!" Поздрав за интересния и мъдър стих и от мен!
  • 1. Благодаря ти, Росене! Нямам претенции да съм гений, но считай, че с колкото вдъхновение разполагам съм готов да го поделя с теб, като с ближен.

    2. Благодаря ти за посещението и за вниманието, Латинка!

    3. Мерси, Никола! Трогнат съм от хубавото мнение, което имаш за моите текстове. Знаеш, предполагам, че това е взаимно.

    4. Мила, Елица! Ти направи задълбочен и възхитителен анализ на заложения смисъл в текста ми. Благодаря ти от сърце. Вижданията ни се покриват напълно. Мерси и за толкова искрените думи и пожелания.
    Стихотворението, което си написала е така хубаво, че ме зареди с особен трепет на нежност и очакване за описаната от теб любов - дотолкова поетична, че я почувствах като сбъдната мечта.

    Браво - поздравявам те, че умеееш да пишеш толкова майсторски по предварително набелязана тема!

    5. Благодаря ти, Сеси! По повод казаното от теб, си спомних един стих на великия Петьофи, за любимата:

    "Ако ти си ада, аз ще съгреша, за да съм винаги до теб"

    Благородни приятели! Приемете моите най-сърдечни пожелания към вас, за здраве и непомрачавано от нищо творчество!

    Искрено ваш: Младен Мисана

Editor's choice

Мъжко хоро 🇧🇬

argonyk

Прибраха стадата – не нàйдоха пàша. В хамбарите тичат уплашени мишки. Гайдарят допива поредната чаша...

Жените на България 🇧🇬

nikikomedvenska

Мъжки момичета? Кой го реши?! Кой на шега ни нарича такива? Някой поредния образ съши с грубо сърце ...

Кръчма за самотници 🇧🇬

Anita765

Тя стъпи на прага – ефирна и лека, и в кръчмата стана по-тихо от храм. Как зяпаха всички! И питаше в...

Ти 🇧🇬

askme

Навярно за последно днес ти пиша... Не ми се пише вече. Вече не. Но няма как да спра да те обичам. Н...

Разплитане на тишините 🇧🇬

yotovava

Най-тихото е пълно с думи, до днес неказвани на глас. Реката влачи кални руни, които не разчетох аз....

Нека нямаш студени недели! 🇧🇬

Alex.Malkata

Моя тиха и вярна тъга... с дъх на есен и почва дъждовна... Спри на моите устни сега и кажи ми: Защо ...