Mar 27, 2025, 4:16 PM

Спасение 

  Prose » Narratives
173 9 15
3 min reading
Някъде в периферията на живота, където слънцето грее по друг начин, а мечтите са по-крехки и от черупка на яйце, блещука спасението! ...Вълшебно и пълно с мирис на сено и кехлибарени гроздове под асмалъка, с дъхавия аромат на бабината питка. С песента на славеи в дъбравите, и сините очи на дядо.
Детството! ...
Разлиствам книгата на живота, а от нея надничат пълните с пиленца гнезда, кучето на двора, дините от бостана, струпани до дядовия кладенец, и ширналата се песен.
Много обичаше да пее старецът, някаква особена сила заблестяваше в теменужения му поглед.
Сякаш още чувам ехото на " През гора вървяха, през гора вървяха..." , песента на големия Йовчо Караиванов.
...Виждам се- седнала съм до дядо, а той разтваря вестника и започва да ме учи на четмо...
Странна бе съдбата на бащата на моя баща, трудна. Бе най- малкият от петте деца в семейството си- имаше две сестри- близначки и двама братя. Не помнеше майка си- починала кога бил едва двегодишен...Та го отгледали сестрите му.
Казваше, че ...

Want to read more?

Join our community to get full access to all works and features.

© Ивита All rights reserved.

Random works
: ??:??