Obras de autores contemporaneos: literatura, música, bellas artes, etc.
388.6K resultados
Приказка от цветове
🇧🇬
Усещам слънцето по кожата ми как блуждае,
в очите ми е отразена красота...
С косите ми вятърът нежно си играе,
небето ме гали с пареща ръка.
Птичата песен пробужда усмивка, ...
Усмивката... :) Беше загубена някъде. Забравена, но
толкова истинска. Ти я върна.
Преоткрих те. Преоткривам те всеки път. Знаците
оново говорят. Ти и аз. Ние. Заедно. Отново се
усмихваме. Липсваше част от мен... усмивката... ти. ...
А водата стана на цветове...
Тези думи не съм ги измислила,
това си е работа на дете.
Което с четка омагьосва листа
и го превръща на водопад и небе. ...
На черното нощно лице на небето,
усмивка изписа луната,
заострена, тънко извита, кокетна,
звездите трапчинки й бяха .
Като че засмя се, и то иронично, ...
Завих се презглава с това, което остана от мен.
Остана ли нещо повече от оголени кабели?
И дишам пак през очите. Безкислородно догарям.
Завинаги ще се стичам по реотани.
Присадих добротата си в неподходящи души. ...
Истината за преди е истината за утре: Дементия Прекоксиана –
Камбанката при входа на бакалията звънна. Фантазьорът на града влетя задъхан, с развети коси.
- Къде е? Бил ли е тук? – очите му тършуваха навсякъде. – Ах, заминал си е! Изтървах го.
- Кого си изтървал? – запитах.
- Как кого? Клошарят, тво ...
Колко много, колко пъти сме грешили,
а колко малко чужди грешки сме простили?
Живеем дните си в объркан свят,
само грешки правиш, щом си млад.
И остаряваш, и времето минава, ...
Прости ми, моля те, че те обикнах,
не исках, но сърцето победи.
С твойта обич бързо свикнах
и тъжно е без твоите очи.
Та тоя поглед как да го забравя ...
Сънуваш ме отново сатенено копринена,
да идвам с тихи стъпки аз към теб сега.
Устните ми цветни - някак си малинени
мъничко откраднали от воала на нощта.
Сънуваш ме отново в каляската на времето, ...
Искам да докосна слънцето с очите си,
искам да отида горе при луната,
искам с теб да бъда до свършека на дните си.
Искам да съм с тебе най-щастлива на земята.
Искам да побегнем тази нощ със вятъра, ...
От няколко дни живея без теб,
без радост, без обич, без песен.
От няколко дни животът е плесен,
лишен от слънце и вода.
От няколко нощи сънят ми те търси, ...
Какво мислиш за звездите?
На мен ми приличат на детски очи.
Те с любопитство гледат ни отгоре
и плачат с нас наивно, по детски.
Плачат, когато някой ни нарани, ...
Под сенките на жадните дървета
заспала е мома със празна стомна.
Под синята жарава на небето
се стичал пек и лутал се бездомен!
И всяка птица тихо чуруликала ...