Пред буря...4
С атавистичното усещане за буря
тревожно вятърът сгъстява тишината,
а синкав здрач към въздуха притуря:
изящната прозрачност на нещата, ...
Здравей, приятно ми е - аз съм Никой,
да седна ли до теб така…
нормален съм, ала извикай, ако си мислиш, че си във беда.
Самотен съм и малко тъжен, в момента, не че съм така…
Искаш ли хляб, малко е ръжен, ...
Най-обикновен таван. Има го във всяка къща.
На поглед пръв е пълен с непотребни вещи.
А изкачиш ли стълбите към него се превръща
в история на … съдбини човешки.
Тук всичко е потънало в безвремие, ...
Днес - както се разхождах из калта
и мислех за известни поговорки,
аз зърнах в пожълтялата трева -
огромни - десет бели мухоморки.
Подминах ги с очи и продължих ...
Когато си прав, дори и със меч
да режат от тебе меса,
напук на таз кървава, кървава сеч,
разпервай по-волни крила,
защото е истината чиста и свята, ...
Орисах аз в моите майчини нощи детето,
родено невинно да бъде в побъркал се свят,
под пластове грим да не крие лице, а в сърцето
камбанки на мигове цветни със страст да звънят.
И смях да разлиства, и обич в душите да сее, ...
И всеки ден ме стряска от екрана,
една особа с тяло на скумрия,
как трябва на фиданка за да стана,
зелени разни смутита да пия.
И меле треволяк, сибирски гъби, ...
Понякога се губим сред посоките,
които са навсякъде пред нас.
Потъваме сред бездните, дълбоките,
забравяме и правото на глас,
което дадено ни е с самото раждане - ...
Не би могло да бъде по-красиво
щом твоят дъх е моят въздух нощем.
Небето е дантела. Ти - мастило
в ръцете ми. И пиша. Пиша още..
по кожата ти с аромат на пролет, ...
Кълбенце огнен залез снощи скрих,
та този свят измръзнал да се сгрее.
С коси - крило от вятър го завих,
реката натъжих - да му попее.
С парченце кадифено от леса, ...
СБЪРКАНО ПЕТОЛИНИЕ
Напуква се стъклото изведнъж.
На струйки – като отглас след молебен,
отнейде плисва клисавият дъжд.
И кой да подозре, че е вълшебен? ...
Погледни към звездите тази нощ и ще ме видиш някъде сред тях сега.
Как блещукам ярко аз и за твоята любов сияя.
Ще усетиш, полъха на вятъра студен,през тялото ти да минава
и мисълта за мен ще те топли тя тогава.
Помни,че винаги ще съм до теб,във радост и във болка. ...
Неволно към твоя прозорец поглеждам,
когато натам имам път
и мисли по тебе подреждам, пререждам,
възпирам, но те се множат.
Край тебе са бури и северен вятър; ...
Ако някога ми се разсърдиш,
никога не го крий от мен-кажи го.
Ако някога допусна грешката
да те нараня-моля те, прости ми.
Смирено, моля те да ми простиш. ...
В твоите очи се визирам и търся себе си в тях..
Но за жалост, нищо не намирам,
любовта ти превърнала се е в прах...
Не ме обичаш и боли...
Ти моето сърце жестоко нарани. ...
Едно цяло бяхме, едно цяло бяхме,
два пътя да имаше ставаха един,
в целувка с форма на бял пръстен живяхме,
пръстенът политаше към свода син.
Очите ни в тъй искрена целувка ...
Ноември почука
Октомври, в красивата ми есен
остави дъх на дюли и цвят на хризантеми.
Октомври ме рисува с цвят небесен-
измил сенките от миналото в мене. ...
(на светлата памет на леля ми /Майка/,
която почина на 30.10.2020 в Париж от Ковид 19)
Отиде си. Отиде си внезапно.
Защо не ме предупреди поне,
файтонът да приготвя еднократно, ...
В съня ти идвам бавно. И на пръсти.
И ще ти пусна мъничка светулка
Лежаща върху миглите ти гъсти -
докосвай ме, преди да те събудят.
Преди да стане светло. И студено, ...
Ухание, мечтата се сгъстява,
криле разперва и ще полети.
Пораснала с любов, искряща лава
живота в цветни мигове върти.
Различно всичко е и го усещам ...
Дори и километри да ни делят,винаги за теб ще мисля.
Дори да се опитват да ни спрат,няма да успеят и ще трябва да го разберат.
Моята душа със твоята преплетена сега е и сърцата ни и двете във едно преплетени са то се знае.
Не знам за теб,но със мен така е,чувствата които ги изпитвам аз по теб сърцет ...