Произведения современных авторов: литература, музыка, изобразительное искусство и т. д.
За "добрите хора" 🇧🇬
която се натрапва ежедневно
от хората с код грешен във главата,
мечтаейки за Рая гневно.
Те приближени са на Господ ...
Изследване 🇧🇬
Нима със същите, с които тъй болезнено
пронизваш ме сега? И погледът ти черен
дълбае вътре в мен, обърква и изследва ме.
Какво намираш в мене? Буца пръст, ...
Аз съм Ади 🇧🇬
и на тати сладкото бонбонче
и събуждам ги сутрин рано-рано,
искам да ме нахранят с биберонче.
Идват веднага да ме нацелуват ...
Тежко, тежко... 🇧🇬
Хр. Ботев (В механата)
Тежко, тежко! Вино дайте...
да отпия свободата,
за която Вий умряхте ...
Апокалипсис 🇧🇬
когато няма и звезди,
тогава тъмнината ще се срасне
със живото и ще го изроди.
Очите ще са черни дупки, ...
Рожден ден 🇧🇬
Животът нека не те плаши,
вдигай за него тежки чаши,
ликувай, палувай
в този ден за теб най-свещен, ...
Агитфриз повреме на к(и)риз(а) 🇧🇬
докато минаваме пред теб по-малки
и от зрънца ориз.
С очи те "целуваме" ние, жалките,
горещо ни става в душите, ...
Грях 🇧🇬
който изяждам сега с респект и наслада,
някога хвърлях!...
Днес и да искам не мога…
И си спомням словата на баба, ...
Дядо 🇧🇬
“Дядо” – казва малкото дете.
“Дядо” – казва малкото ми внуче.
Дядо детски приказки чете,
дядо на добро ги учи. ...
Заради тебе 🇧🇬
Не съм очаквала нищо в награда.
Не съм се молила да ме обичаш.
Заради тебе превърнах се в птичка.
Не съм ти търсила сметка за нищо. ...
Тичай, Ади 🇧🇬
Ади тича из полето.
Гони вятъра детето.
Тича през треви зелени
и е мокра до колене. ...
Гробар 🇧🇬
копае гробарят,
отишъл си е нечий живот,
Смъртта е Господарят...
Човек след човек ...
Усмивката ти 🇧🇬
Обществен задух 🇧🇬
И всички рими са разместени, безцветни.
И всички ние сме поети от запаса –
а думите ни страдат от скорбут.
Със кислородна маска на уста ...
Поне започнатото да довършим 🇧🇬
Защо ли още вдигам телефона
и очаквам да се обадиш ти,
като отдавна за мен си само спомен,
от който много ме боли... ...
Самотница 🇧🇬
много нощи луна ще отглеждаш,
за да бъдеш в живота сама
и сама да си път и надежда!
Слънчев лъч е добрата съдба, ...