В другия смисъл на живота
ще съм подобрена версия на същата,
но ще превръщам в лек отровата
а ти ще си ми всичко - и насъщният,
и виното, и думите, и къщата, ...
Спокойна съм. Както никога досега.
Нетипично е. Дори мисълта не ми бяга.
Изпитвам малко обич и малко тъга.
Навярно толкова, колкото ми приляга.
Спокойна съм, разглеждам новия ден. ...
Както каза една бивша такава, от които няма бивши,
така както няма бивши от различни комунисти –
„Свършиха парите, пак ще тръгваме по любов със нисши,
те щастливи люде, ние – все изтънчени артисти.”
Както каза една, която е от тези с древната професия, ...
Днес е ден без слънце. Мътното море
сънено се люшка в залива под моста.
Толкова е тихо. Чувствам се добре
и да съм щастлива струва ми се просто.
Да усещам само, че стоиш до мен. ...
От страх някои хора се тресат,
да носят отговорност е време,
наказанието си нека понесат,
че бяха за народа тежко бреме!
Нека спасим нашата хубава родина, ...
Според една легенда, когато Адам и Ева били изгонени от Райската градина, Ева откъснала четирилистна детелина, за да и напомня за дните прекарани там. Ако в градината ви има четирилистна детелина, в нея има и късче от Райските Селения и божията благословия е с вас.
Четирилистна детелина
Цял живот я ...
Чете ми се тишината в теб,
кръговрат на водна молекула,
дъждът обилен над зелена степ
и капка отдадено в пясъка попила.
Танцува ми се тишината с теб, ...
Дръж се мамо, умолявам те!
Аз съм тук и се моля на звездите!
Не отивай в необятното небе!
Нищо, че и там жадуват за светица!
Дръж се, мамо! Моля Бога! ...
Венец от злато или от цветя?
В съдбата има винаги дилема.
В което, там, живее любовта
аз него, без да мисля, ще приема.
За славата, какво да кажа, тя ...
Какво ли правиш с мен? Без теб не мога.
Изпитваш ли ме с болката ми ти?
Не вярвам да си истински жестока
и да разбиеш моите мечти.
Когато тръгвам си от теб, почти ...
Там някъде, зад хълма пак гори
от залеза подпалената кърпа
на този ден, а вятърът издърпа
пак къса клечка – плаче до зори.
Тешѝ го лицемерно летен мрак, ...
Лека нощ, принцесо моя.
Ти във сън, блажен ще бъдеш, знам.
Сред облаци и пеперуди ще се рееш, мила,
във истинския рай ще бъдеш там.
И със усмивка ярка ти ще грееш, ...
Сърцето, натрошеното, в душата
ще скътам със последни сили аз.
И словото във мислите, без глас,
е ориста ми вече на Земята.
Илюзия били са и крилата, ...
Рисува Майката Природа…
А аз… между багрите чета.
Две ярки блестящи тела в небесвода…
Между тях - деня сменя нощта.
Два облака бели небето подпрели… ...
Още една любов, отнесена в гроба
Продължавам да правя едни и същи грешки
Останал ли е някой, който да повярва?
Просто искам любов, която никога не си отива
Мислех, че имам златно сърце ...
Когато синът ми танцува с момиче,
в душата ми птичета много ще пеят.
Когато я пази и страстно обича,
когато през огън ще мине за нея.
Когато говори ми нежно за дните ...
Кое е важното? Костюм, цилиндър, фрак
и малка черна рокля с гръб открит?
Че дрехите уви, са ключов знак,
да те пропуснат през заключени врати.
Кое е важното? Роднина с ранг висок ...
Отде се взе, за Бога, тоя студ,
нали цъфтеше тука майска пролет!?
Душата сякаш потопи се в смут
и птиците забравиха за полет.
Обзе ме тишината като връв, ...