Не си удавница, Любов! Не си...
В безличен океан не си безкрила.
Не те потапят в самота сълзù,
защото ти си непокорна сила.
Край тебе змийски злобата пълзи, ...
И казват, Диоген с фенер мъждукащ,
човек да дири си пооставил цел.
Сам в бъчвата живял, дали от скука
Осмял Платон, оскубвайки петел.
А днес горят китайските фенери, ...
Мартенското слънце се усмихва,
но с уплаха осветява всеки хълм.
На звънците врявата не стихва,
плашат злите сили кукерите вън.
На кръста с камбани скачат, скачат ...
Ловеч – град на детските ми дни,
Ловеч – слънцето над теб блести!
Стратеш, крепостта старинна и реката,
синьото небе, цветята – красотата!
В детството, изпълнен с аромат, ...
Понякога стъпвам в гореща жарава,
по тлеещи въглени, съскащи с яд,
дори под дъжда мимоходом минавам
по пустите улици в пустия град.
Но слънце изгрява, запяват капчуци ...
Доволна била вече с десет сина,
но зад Октомври братът се задавал.
Жадувала да има тя дузина,
усещала, че всеки следващ радва
по своему сърцето и душата. ...
В очите на Левски се стичат безумни сълзи.
Портретът обесен, все на стената виси.
Бюрото под него - затрупано пак със дела.
Няма решения! Българска сляпа съдба.
В голям кабинет, портретът е само един. ...
/интернет любовна история по попфолклорен шедьовър/
Обожателят:
Добър вечер! Живееш далече от тук
и се храниш с хайвер черен, аз – с хляб и лук,
и когато заспивам, ти се будиш до друг, ...
Докосна ме гърбът на твоята ръка.
Очите ти крила край мене прелетяха.
Двукракото сърце побягна към нощта.
С индигото на мрака те се сляха.
Усетих я, душата си безкрила чайка. ...
Не желая да имам нейната съдба.
Принцесата осъдена е да бъде сама.
Обръща всеки часовник в кулата,
Но времето няма обратна стрелка.
Иска да спре да изпитва вина, ...
Не задавам излишни въпроси. Ти носиш в себе си знак.
Любовта е толкова проста. Бил съм отчаян и сляп.
Такава бе моята óрис. Да трупам лъжа след лъжа.
С теб се разбираме с поглед. А бивши без смисъл държах.
Сърцето ми беше пробойна. Чак капеше кръв от любов. ...
Не чукай на вратата ми, Любов,
за тебе тя е винаги отворена.
Ела, килимът ми е чисто нов.
И ти си нова, гледаш непресторено.
Кажи сега какво те води тук? ...
Отвори вратата, нека е студено.
Нужно е да измръзне човек, за да знае какво е огъня.
Отвори я широко, да влиза вятъра,
Да разпилее старите листа и старите любови.
Нека е чисто, пусто и хладно. ...
Сърцето ми трепери и се моли,
невъзможна ли е нашата любов?
Има обич, дето те изгаря из основи,
има обич, дето е до гроб.
Има обич, дето те превзема, ...
Споменът - това е, което остава,
умът играе ти умело номера -
най-страшният е този на Забравата,
щом изчезнат всичките лица...
Щом тъгата стане твоят дом ...
Във водата на топка събрани.
Малки червеи лудо танцуват.
Чувстват себе си богоизбрани
и сред страсти те съществуват.
Всеки вижда, че той е различен. ...
Свещта догаря ще изчезне светлината!
А лепкавият мрак се спуска,
протяга пръсти - заплита сръчно
отровната си мрежа...в капан сме!
Всички сме в капан...! ...
Нежен стих ухаещ на жасмин,
неистово за написване напира,
като жълтица скътана във скрин,
нежността от сърцето ми извира.
Нежен стих фотон на Светлината, ...
Ти открадна сърцето ми и го промени
Сега най-накрая знам какво е невероятна благодат,
когато погледна в очите ти
Всеки ден ще те обичам все по-добре от предишния ден
Гледайки как избледняват залезите ...