Когато си тъжен, когато си сам
и мислиш си често "Какво ли ще ям?"
Когато си болен и силно боли,
когато си беден и мислиш дали
в света има други с подобна съдба, ...
Януари си тръгва. Последен ден.
Тъжен ми се вижда, дори уморен
от наздравици новогодишни,
от празници на именици лични,
от размаха на четката ледена, ...
Даваш, за да получиш, нали?
Каза, че ще бъдеш до мен, а дали?
Любовта ти не ме топли, тя ме гори.
Не знаеш как от нея ме боли...
Харесваш ме наранена, обожаваш да го правиш. ...
Понякога посягам с празна длан,
да хвана малко капчици солени.
Морето, за вълните не е храм,
но заедно са истинска Вселена.
Аз искам, искам да отида там, ...
Животът ми през кръгове минава.
И всеки кръг си има своя цвят.
В червено се опарих от жарава,
но с нова сила в синьо полетях.
И стъпвайки по черните контури, ...
За да видя прекрасния изгрев,
трябва да мина през тъмна гора...
Как да бъда по-умен,по-силен?
Сенки и шепа светулки държа.
Зад гърба ми е страшното блато. ...
Прелива чашата на мъчното търпение.
И всичката ми нежност се ядоса.
По дяволите, тез стихотворения!
Убийство стори Музата на просяка.
Сега е вече късно за летене ...
Защо си мислят всички, че съм малка -
по принцип приказката е менте :)
Той беше вълк - мъжествен, със закалка,
но срещна мен, горкият, за сефте :)
Отворих днес от бабчето и-мейла - ...
То... работи от сутрин до вечер,
а е само на четри години!
Под земята се пъха с фенерче,
в тесни шахти, в кобалтови мини.
То... копае... За малка заплата. ...
Няма сезон подходящ, за умиране,
ако е зима – ще мръзнат врабците,
ще е небето смолисто, лакирано,
куче, бездомно край гроба ще скита.
Ако е пролет – горят минзухарите, ...
Не искам блондинки, не искам кокони,
а Искам си тебе до мене, помни!
По-сладка си ми от всички бонбони,
от всичките други жени!
Усмивка - да, точно такава ми дай - ...
Ветрецът носеше приятен хлад.
В люлеещ стол почиваше Джепето.
Похапваше бисквитки с шоколад
и пийваше си бавно от кафето.
Но сякаш че кълвач дълбаещ с клюн, ...
Огън от любов гори във мен.
Бях изгубен, но знам, че си до мен.
Исках само нещо да ти кажа –
че няма аз от теб да се откажа.
Ако мислиш същото и ти сега, ...
Самотна съм - ми каза Зората -
макар в безумна красота да горя,
макар че вечно съм непозната
и всеки ден вълшебства творя.
Предпочитам да съм водна капка ...
Завих се с мислите ти тази нощ.
А те по мен пълзяха с много нежност.
Сетивата ми крещят. Ухание на мъж.
Даряват устните ти мека щедрост.
В лицето си усещам топлия ти дъх ...
Няма защо да ме лъжеш. Боли те.
Много боли те от думите зли –
сякаш те бавно забиват иглите
в твоите светли по детски мечти.
Няма къде да укриеш сълзите. ...
Не могат да рисуват небеса –
ръцете ми останали без птици.
Ще кажеш: „Отлетели са...“ Не са
... не са дохождали по тези жици.
Донесох светлосиньо, не боли ...
Изгубих се в дъбравата... Нощта
застила плаща мрачен и студен,
и вятър северен на есента
разклаща клоните... Безброй листа
посипват се безжално върху мен. ...
Ти вярваш ли, че сънищата ни, са истински?
Защото те познах в съня.
Ти бе премръзнал, уморен от тъжно скитане,
а аз избягала сълза
по бузата ти с болката се стичах, ...