Стихи и поэзия современных авторов
Правилата на играта 🇧🇬
съществуващи на днешна дата.
Защото правилата на играта
са дефинирани от сила свята,
помагат те за всяко положение ...
Сок от ягоди по устни... 🇧🇬
дъх - извираща наслада.
Ах, целувките са вкусни...
Сок от ягоди по устни.
Миговете са изкусни, ...
Остани 🇧🇬
е също толкова гадно,
колкото да не чувстваш изобщо...
Мислите ми ме побъркват.
Искам те до мен. ...
В нощта 🇧🇬
Една цигулка във нощта
проплаква отдалече вън.
И мисля си дали и тя
разказва нещо с нежен звън? ...
Върху гърба на тишината 🇧🇬
сърцето ми е леко като бриз.
В косите си кое от теб да скрия??,
а ти мълчиш, мълчиш, мълчиш, мълчиш...
Не смея да разчупя тишината, ...
Като ястреб 🇧🇬
от тази мисъл сякаш съм роден,
разбирам, някак си пораснах
от усета за детското у мен,
въпроси много, отговори също, ...
Стъпки 🇧🇬
часовник без време
брои пак сълзите
на облачно небе;
Мерим със крачки ...
Щастлива лава 🇧🇬
че в огнен цвят я устремих,
блести като пламтяща пяна
и си играе с моя стих.
Ноември – жаден за промяна, ...
Моята дъга. 🇧🇬
но никога не ми споменаха за умора.
Смело до мен вървиш ти,
и никога не ме остави без опора!
Такива хора трудно се намират, ...
*** 🇧🇬
като мисъл,когато затворя очи.
А как ми се иска да бъда слепец,
за да те виждам постоянно.
Семинол 🇧🇬
Попадах често в техен плен.
Аз плувах в чудни океани
с романите на - Рид и Твен!
Четях за рейнджъри, ездачи, ...
Петък, ден на Май... 🇧🇬
Майстор аз съм най-голям,
майсторлъци два и двеста знам,
къртя, зидам, чупя ил' редя -
правя дармадан света; ...
Аз съм бяла 🇧🇬
Златна късна есен, зряла и щастлива.
Бяла съм - ти чуй ме, аз съм нова песен.
В сърцето ти родих се от акорд не лесен.
Ти художник си, а аз палитра. И съм жива! ...
Петък - 13-и 🇧🇬
Почти ще ни затворят - готово!
Отново повтаря се всичко!
А ти внимаваш ли, чичко?
Ти помниш ли март, тази пролет? ...
Гениалността на мравката 🇧🇬
зависи от добавката
дадена от мравуняка
без да се протака
дадена за сила ...
Романс 🇧🇬
и пълната луна, която
отразява се от злато
в езерото на мечтите.
По- нататък водопадът ...
*** /С малка торба.../ 🇧🇬
човекът преживяше тъжната зима.
Лежи незавит. А мястото - същото -
студена скамейка и снежна градина.
Той хляба в дланта си корава сковава ...
Музата и Поета 🇧🇬
Господи,колко съм уморен!
Някъде - в порива на кръвта ми,
често се спирам -сам и смутен...
Може би аз не те заслужавам - ...
Есенно мрънкане 🇧🇬
върху листче хартия,
топъл липов чай,
любимото ми сладко
върху препечева филия... ...