Произведения на съвременни автори: литература, музика, изобразително изкуство и др.
388.6K резултата

Ода за бадема :))

Както стоях и си чупих бадеми,
лампата ми светна изведнъж...
А тва рядко ми се случва на мене.
А от идеи във главата ми валеше дъжд.
Замислих се - човекът е един бадем. ...
1.4K 1

Лъч на надежда

Пристината бях до стената.
Сама... Не знаех аз какво да правя.
Хиляди проблеми ми бяха на главата
и струваше ми се, че няма как да се оправя.
Но радвам се, че не съм била права. ...
1.2K 1

Не вярваш ли?

Не вярваш ли, че в тебе спи
една душа, една магия,
и преди по-дълбоко да заспи,
аз те моля - събуди я!
Надежда има някъде в сърцето, ...
1.1K 2

Настроение

До мен ли си?
Не спирам сълзите ти,
усмивката ти ме дразни,
избягвам очите ти,
защото мойте са празни… ...
962 3

Вчера и днес

Безпирно се редуват и вчера, и днес
не могат и мечтите да спрат
дано и утре имаме сили,
за да могат да продължат.
Вчера и днес...
1.1K 1

... ли почука

“... като тъжна дума идва есента...”
На есенната вечер в самотна тишина,
мъглата “разлюти се” на дъжда.
Ех, този дъжд, такъв е “безсърдечен”
и толкова студен... нима е вечен. ...
743 4

* * *

***
Сънувам ли, слушайки
тази молитвена музика тиха,
как вятър пристъпва
полека и влиза ...
725 2

* * *

***
Навън е знойно,
ала не повече от зноя във душата.
Прозорците на своя дом затварям
и така за кратко спирам топлината. ...
805 2

Не съм такава!

Не е за продан, скъпи, любовта ми.
Не ми размахвай сметки и банкноти.
Не знаеш ли, че кипва се кръвта ми,
завъртам се на бързи обороти.
Нали се сещаш банковите сметки ...
2.2K 1 22

Студено сърце

Студено е, казваш, сърцето ми?
Не е студено - просто го няма.
След последния (убит) опит да обича,
от гърдите си го изтръгнах.
Сега гледам хипнотизирана ...
1.5K 5

Rihanna feat. Jay Z - Umbrella

Rihanna feat. Jay Z - Umbrella
Jay-Z:
Ahuh Ahuh (Yea Rihanna)
Ahuh Ahuh (Good girl gone bad)
Ahuh Ahuh (Take three... Action) ...
3.4K 1

Брилянтини и пясък

Странно, нашето не бе любов,
то си бе мъчение на телата.
Ние бяхме брилянтини във обков
и кафезът бе от позлата...
Ние светехме със завиден блясък, ...
1.3K

В памет на любовта

Кървави сълзи се стичат по лицето ми
в памет на нещо свято, красиво - любов се нарича.
Хората впиват в мен очи
и с наслада гледат тъжните ми дни.
В душата ми е мрак, ...
1.2K

Плодова отрова

Заповядай, вземи си черешка с отрова
или праскови, с омраза напоени...
А може и от ягодата нова,
носеща смърт в листата си зелени!
Отхапи си от ябълката на Снежанка, ...
1.2K

Beyonce f. Jay-Z - Upgrade you

Upgrade you
Hehehe Yeah B,
Talk yo shit heheh (partner let me upgrade you)
How you gon' upgrade me
What's higher than number 1 ...
9K 9

запомни ме!

Запомни ме!
Запомни ме!
Запомни ме!
Запомни ме с очи,
като водата сини, ...
1.1K 6