Колкото мека съм, толкова горда, че и оттатък.
Тръгна ли, то непременно със трясък затварям вратата.
Пиша по сто запетайки, но само веднъж – удивителна,
само че нейното "Стига" е оглушително.
Аз не пестя ни усмивките, ни сълзите си, нито въздишките ...
Гледам календара - утре сме петнайсти.
Има недоволни, а за мен е щастие.
Не че съм отличник - аз съм по средата,
но обичам тази септемврийска дата,
на която всички тръгват към школото ...
Щом във виното е истината скрита,
дали да не потърся и аз там?
Май ще взема, вярно, да опитам,
и без това съм сякаш все пиян...
Аз тръгвам, че зове ме механата ...
По пръстите, по кожата се връщат
напуканите блянове за пролет.
Като онази на Април присъща
цъфтяща по балконите на хората.
Разплитам тишина като коприва ...
Подай ръка и всичко лошо в миналото нека си остане.
Погледни ме във очите ти любима и ще видиш бъдещето в тях.
Бъдеще което искам с теб да споделя,дори и ако трябва да те последвам и накрая на света.
Не позволявай мило аз да падна на земята.
Позволи да съм до теб с високо вдигната глава. ...
Феодален дебелак се обяснява по телевизията пак:
Ама нещо предприели, пари там дали, пари от тук взели
Много свършили и даже се поизморили
Народе негов - дай му още гласове на избори и нови сили
И разни други лекари и политици, ...
Малките деца играят умно...
Жест и вещ, и смисъл преоткриват.
И преди да кажат първа дума,
вече знаят накъде отиват!
Всеки миг е трон,на който сядат! ...
От всяка система има недоволни,
които искат да се промени нещо,
но малцина от тази са доволни,
че тя, уви, е просто нечовешка.
В пари къпят се единици само ...
Сърцето ми е бяло, като сняг.
Очите ти са пълни с умиление.
Нали не помниш оня тъжен смях
след който всеки път бе възкресение?
Нали не помниш моите очи, ...
Не ми е нужна муза поетична.
Ще пиша днес за простички неща,
обикновени, даже твърде лични,
опазил Бог от много суета!
Какво по - просто има да започнем ...
Отново предизвикал самотата
и с онзи мой изтръпнал глас,
напомнящ вой срещу луната
на вълк в уречен от съдбата час
отказах да съм част от маскарада, ...
Днес някак по-различен е света
за мен жълтичка вятърът отбрули,
врабците ни видели, нито чули,
залисват се с клюкарска суета.
С жълтица ще откупя есента, ...
10.11.2020
Кое е важно за жената?
Между въпросите, зададени във викторина
бе и за мъж, какъвто предпочела би жената:
дали да е красавец, като рисувана картина, ...
Колко думи не изречени има в моята глава!
Колко думи не изречени искам с теб да споделя!
Искам ти да знаеш,че за мен си онова,без което аз не искам да живея на света.
Искам също да запомниш и това,че ти причината си да повярвам в любовта.
Не крия мило моите сълзи. ...