Произведения на съвременни автори: литература, музика, изобразително изкуство и др.
Всичко започва с понеделниците
І и ІІ глава
Нощта бе прекрасна, ала улиците пустееха. Тя го забеляза, но не се притесни. Усещаше странно спокойствие, което не предвещаваше нищо добро. Наслаждаваше се на облещилата се луна, която надничаше само за миг иззад облаците и отново запазваше девствеността си. Сякаш криеше нещо.
Фийби усети как топ ...
Моята котка
хубава, но непослушна.
Вечно мяука за разходка
спира мигом, щом я гушна.
Винаги е жадна,гладна ...
Да спасим магарето на Матей Миткалото
намерил едно магаре, натоварил го с два сандъка с книги и тръгнал по селата, по сборове и по панаири, да ги продава. И като навлязал в планината, срещнали го ...
Ти от мен не ще си отидеш
преди час, преди два, преди няколко мига,
може би... цяла вечност измина.
Само зная, че тук и сега
ти си в мен, а това... не ми стига. ...
Разгонената вълчица
Съдбата е загадъчна жена...
Капризничи, когато я ухажват!
Уверена за своята цена,
съгласна е за нея да наддават... ...
Научната титла на Стоичков
Пловдивският университет е в менопауза!?
Ако питаш: "Кого най-много люби на света Камата?",
ще ти кажат: "Майката на съдията!"
Псевдомузоремонтно (текст за песен)
през прозореца еднокрил,
първо попита с блясъка на винил
дървото (защо не си сменил) 2
Припев: ...
Без глас
Разтерзан (в споделяне):...
Умът за надежда ридае без глас,
мисълта е вече камък хладен,
беснее навън ураган във захлас, ...
Фалшификаторът
Разбрах за него още в училище, когато фалшифицирах първата си медицинска бележка. Ще кажете - проста работа, че кой не го е правил? Да, ама аз така я фалшифицирах, че докторът сам повярва, че я е написал.
Само щ ...
Скорошно лечение
сърцето ти е изпълнено с тъга,
ще те виждам като плачеща върба,
която ще протяга клони към земните недра.
Земята ще ти дава сила за живот, ...
След теб
слънце без лъчи?
Едно влюбено момиче
с разбити мечти?
Това съм аз без теб, ...
Аз не плача
за да мога аз да си поплача;
с нетърпение очаквам я - нощта,
да не чуе някой как подхлипам, грача...
Казват - силните не плачат, ама то се насъбира, ...
Боли, защото те обичам
Боли, защото те обичам.
Няма ли доктор, някой, или нещо
болката ми да отнеме,
та да спре да боли. ...
Защото е истински
а работи на смени във фабрика.
Не сияе прекрасен на коня -
сутрин рано се качва на "Варбург"-а.
Той не идва от приказно царство, ...